YILDIRIM SIRKETLER GRUBU

 
 
A | a

YILDIRIM Şirketler Grubu’nun temelleri, Garip YILDIRIM’ın 1963 yılında Samsun’da kurduğu GARIP YILDIRIM VE OGULLARI adli küçük bir inşaat malzemesi şirketi ile atılmıştır.

Şirket; kurulusundan bu yana faaliyet alanını yeni iştiraklerle daima genişleterek endüstriyel çeşitliliği yakalamış, gösterdiği girişimcilik ve sürdürülebilir inovasyon sayesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen endüstriyel grupları arasına girmiştir.

YILDIRIM Grup; metal ve madencilik, gübre ve kimyasallar, liman işletmeciliği, enerji, kömür ve kok, lojistik, denizcilik, gemi inşa, endüstriyel inşaat, gayrimenkul geliştirme ve girişim sermayesi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

YILDIRIM ailesinin %100 sahibi olduğu özel bir şirket konumundaki YILDIRIM Grup, 1980 yılından bu yana ailenin ikinci kuşağı olan Ali Riza, Yüksel ve Mehmet YILDIRIM kardeşler tarafından yönetilmektedir. Bu şirket yapısı, sürdürülebilir büyümeyi yakalamak için üst düzey motivasyonun yani sıra hızlı ve doğru karar verebilme kabiliyetini de beraberinde getirmektedir.

YILDIRIM Grup, 2008 yılında İsveç’te ilk uluslararası yatırımını gerçekleştirmesini takiben merkezi İstanbul’da bulunan ve dünyanın 4 kıtasında, 20 ülkede, 11 farklı sektörde faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erişmiştir.